"JSEM ZKUŠENÁ VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ S MNOHALETOU PRAXÍ A POZNATKY, JAK STRAVA OVLIVŇUJE NEJEN NAŠI POSTAVU, ALE I NÁLADU A ENERGII"


Budu vaší průvodkyní na cestě za  svobodou v jídle. 

Naučím vás, jak nebýt otrokem jídla.

Ovládnout své chutě a dosáhnout svého vytouženého cíle. 


  • Kategorie
  • Recepty pro holky
  • LCHF recepty
  • Vánoční cukroví
  • Užiteční pomocníci
  • Blog
Proč mám blog?

Proč mám blog?

Důvodů k založení blogu je více. Ty dva nejdůležitější jsou pomoci všem, kteří chtějí najít svobodu v jídle, nebýt již zkrátka otrokem svých chutí. Sama jsem si tím prošla, než jsem našla způsob, který platí na mé tělo. A ten druhý je čistě osobní.....

Fermentovaná ovesná kaše

Fermentovaná ovesná kaše

Mezi klasickou ovesnou kaší uvařenou v mléce nebo ve vodě a fermentovanou kaší je velký rozdíl. Jednak chuťově, ale především v tom, že vločky jsou lépe stravitelné a výbornou potravou pro naše střevní bakterie. A přitom její příprava zabere jen chvilinku. A navíc neobsahuje jen samé sacharidy, po jejichž konzumaci budete celý den jak utržení ze řetězu 🙂

Lněné placičky

Lněné placičky

Tyto placičky nebo je můžeme považovat třeba za lívanečky, jsou velice chutné a hlavně je můžete připravit na slano nebo na sladko. Navíc jsou velice rychlé, příprava vám zabere 2 minutky. Přesto jsou placičky výživné, a o to tady jde. Dodáte tělu mnoho prospěšných tuků, vlákniny a pokud si navrch dáte štědrou porci tvarohu/sýra, tak i zvýšíte množství bílkovin. Pochutnáte si a nemusíte se bát, že vám hladina cukru v krvi vystřelí až do nebes, takže zůstanete sytí na delší dobu. Lze připravit ke snídani nebo ke svačině.

Toast bez mouky

Toast bez mouky

Leden je ideální dobou "restartovat" svůj metabolismus. Odlehčit ve smyslu vyřazení potravin, které zhoršují záněty jako je lepek a cukr. Kombinace nekvalitních tuků a cukrů, kterou jsme si dopřávali o svátcích, je tou nejhorší pro náš metabolismus. K tomu i "kapka" alkoholu" a nestačíme se divit, co se to děje. Jsme unavení, nateklí, máme chutě... Zkrátka nejsme ve své kůži.