Chřestová polévka

Česká chřestová sezóna sice ještě nezačala, na tu si musíme počkat minimálně do poloviny dubna. Chřest na regálech v supermarketu jsem již zaregistrovala před delší dobou, ale byl nehorázně drahý. Včera jsem natrefila na akční cenu :-) Chřest byl navíc čerstvý. To poznáte podle toho, že by se při ohnutí zlomil. A měl hezky zelené vršky. Jelikož chřest mám moc ráda, dlouho jsem neotálela. A jelikož mám moc ráda i polévky, chřestová polévka byla jasnou volbou.

Chřestová polévka

(4 porce)

Ingredience: 

1 svazek chřestu (cca 500g), 1 kus cibule, 150ml smetany na vaření, sůl, pepř, domácí bujón, lze přidat i zelené bylinky, kvalitní slanina, pokud potřebujete polévku "nastavit", lze přidat bramboru, 

Postup:

Chřest opláchneme ve studené vodě. Zdřevnatělé konečky odřízneme (cca 1-2 cm), vršky také odřízneme a necháme stranou. Zbytek chřestu nakrájíme na menší kousky. Cibuli oloupeme, nakrájíme a na přepuštěném másle orestujeme. Cibuli ještě osolíme. V této fázi přidáme pokrájený chřest, můžeme přidat i oloupanou a na kousky nakrájenou bramboru. (Jelikož naše holky tuto polévku nemusí, bramboru nepřidávám, aby se "nenaředila" chuť chřestu. Pokud byste potřebovali mít více polévky, přidejte jednu nebo dvě brambory. Ty objem polévky navýší. Zalijeme vodou, aby byla zelenina ponořená, přidávám lžíci domácího bujónu (určitě lze přidat i kvalitní bujón v biokvalitě) a vaříme do změknutí.

Mezitím si na pánvi necháme restovat plátky slaniny. Poté, co slanina pustí tuk přidáme odkrojené vršky chřestu a společně se slaninou restujeme. 

Poté, co je zelenina v polévce měkká, rozmixujeme ji tyčovým mixérem a přilijeme smetanu. Dochutíme solí a čerstvým pepřem. Podáváme s restovanou slaninou a vršky chřestu. 

A v čem je ten chřest tak přínosný?

Díky koktejlu vitamínů a minerálů pomůže při detoxikaci organismu. Je bohatý především na vitamíny A, C a E, kyselinu asparagovou a listovou i na minerály. Obsahuje spoustu vody a vlákniny. Povzbuzuje náš imunitní systém, zlepšuje činnost střev a blahodárně působí na zažívání. Podporuje srdeční činnost, pomáhá při revmatických bolestech a bolestech zubů. Upravuje hladinu cukru v krvi i krevní tlak a snižuje cholesterol. Brání zadržování vody v organismu.