Cuketové bramboráčky s mozzarellou

Co mám dcery doma a vařím každý den, dost často volím jídla z masa. Co si budeme povídat, taková omáčka uvařená ve větším množství, vystačí na druhý den. Navíc vařím převážně jídla, které mají holky rády, aby to snědly. Ony nejsou náročné, pokud by to bylo na nich, máme jeden den boloňské špagety, druhý den bramborovou kaši s karbanátky nebo se sekanou či řízkem. A takto stále dokola :-) Jelikož já preferuji trochu jinou stravu a už vůbec nepotřebuji každý den maso, občas si udělám nějakou rychlovku pro sebe. A jelikož nejsem ani velkým fandou příloh, cuketové placičky se zeleninou byly pro mě naprosto parádní!

Cuketové bramboráčky s mozzarellou

6 - 8 kusů v závislosti na velikosti bramboráčků

Ingredience:

2 větší cukety, nastrouhané, voda z nich je vyždímaná přes utěrku, 1 lžíce petrželky a majoránky, 2 lžíce namletého lněného semínka, 1 lžíce lahůdkového droždí, 1 vejce ušlehaná, 1 kus strouhané mozzarelly, 2 lžíce přepuštěného másla na smažení, sůl, pepř, 3 lžíce řeckého jogurtu, 1 lžička majonézy, 1 lžička okapaných kaparů, 1 rajče, bylinky

Příprava: 

Nastrouhanou cuketu osolte a chvíli nechte odstát. Poté ji přeneste na utěrku a pořádně ždímejte. V misce si smíchejte všechny ingredience kromě másla a podle chuti okořeňte solí a pepřem. Nechte opět chvíli odstát, lněná semínka pojmou přebytečnou tekutinu a nabobtnají.

Rozehřejte si máslo na pánvi a přidávejte cuketovou směs po lžících. Smažte, dokud z obou stran nezezlátnou. Placky se při obracení trhají. Vždy je znovu vytvarujte do požadovaného tvaru a dosmažte druhou stranu. Podávejte s dipem a a zeleninou.

Příprava dipu: smíchejte řecký jogurt a lžičkou majonézy, můžete přidat kapary, rajčátka pokrájené na malé kousky, bylinky, sůl a pepř.

Pokud by vám nevadilo, že jídlo není připravené v LCHF stylu, určitě můžete zahustit hmotu ovesnými vločkami.