Domácí tortilly

Přiznávám, je to docela makačka a téměř zoufalá snaha dostatečně natáhnout placku do požadované velikosti a tvaru. Mají totiž tendence se opět smršťovat. Nakonec se ale vše vydařilo a od té doby, co jsem tortilly připravila domácí, moje holky nechtějí jiné :-) Ušila jsem si na sebe bič. Každopádně při pohledu na složení komerčních tortill, mi nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a pustit se do další várky.

Domácí tortilly

porce cca 14 kusů (dle velikosti)

Ingredience:

500g mouky nejlépe hladké špaldové, 1 lžíce soli, 3/4 hrnku oleje (kvalitního olivového oleje, řepkového za studena lisovaného), 3/4 hrnku teplé vody (pokud použijete celozrnnou mouku, počítejte s tím, že musíte přidat více vody), 1 lžička prášku do pečiva

Postup:

Doporučuji nedat hned všechnu mouku, ale 1/3 nechte někde bokem. Zbývající 2/3 promíchejte se solí, vodou a olejem. Vznikne řídké těsto, se kterým se bude dobře pracovat. V robotu nebo ručně vařečkou jej dostatečně propracujte, dokud nebude krásně pružné. Podle hustoty přidávejte zbývající mouku a míchejte. Můžete těsto přenést i na vál a propracovávat ručně. Hotové těsto by mělo být hladké a pružné.

Těsto rozdělte do cca 14 stejných kuliček a každou rozválejte, na co nejtenčí placku. 

Rozplate suchou a čistou pánev a na střední teplotě tortilly z obou stran opečte. To, že tortilla je z jedné strany hotová, poznáte tak, že se začnou na spodní straně vytvářet bubliny. Bubliny budou postupně zlátnout. To nej nejvyšší čas tortillu otočit. Stejný postup zvolte i na druhé straně. Jen nepečte tortilly moc dlouho, byly by tvrdé a při balení by se vám lámaly. Pokud všechny nesníte, můžete je zamrazit nebo zabalit do potravinářské folie a nechat v lednici. Vždy je lehce pokapejte vodou a rozpečte krátce na pánvi. 

Ukázky servírování