Frittata vafle

Vafle jsou oblíbenou snídaní dcer. Jelikož  se s ale manželem stravujeme nízkosacharidově, hledala jsem ke klasických vaflím alternativu. Inspirovala jsem se u Thermomixu, kde je recept Vafle ála frittata. Trochu jsem se obávala, zda výsledné těsto bude držet při sobě. Zbytečně. S těstem se opravdu krásně pracovalo a vafle byly výborné. Navíc chutnaly i holkám a byly snědené dříve než vafle pro ně :-) 

Frittata vafle

8 kusů

Ingredience:

50g slaniny, 20g nastrouhaného parmezánu, 100g mozzarely, 50-80g mandlové mouky (dle potřeby), 3 celá vejce, přepuštěné máslo na vytření vaflovače, špetka soli, špetka čerstvého mletého černého pepře. 

Frittata vafle obsahují kvalitní zdroj bílkovin a tuků, nerozhoupou vám tudíž cukr v krvi a vy tak budete mít energii po celé dopoledne

Postup: 

Slaninu nakrájíme na opravdu malé kostičky a vyškvaříme na pánvičce. Přendáme do robotu (misky od tyčového mixéru), přidáme mozzarelu na kousky, nastrouhaný parmezán a vajíčka. Vše společně promixujeme a přidáme mandlovou mouku dle potřeby. Výsledné těsto by nemělo být tuhé, ale polotekuté. Osolíme, opepříme. Vymažeme vaflovač přepuštěným máslem, nandáme lžící těsto a pečeme cca 3 minuty do zlatova. Podáváme se zeleninou, plátkem sýra...

V původním receptu byl ještě baby špenát nasekaný na malé kousky. Určitě by bylo možné přidat petrželku (měli jsme ji pod hromadou sněhu) nebo jiné zelené bylinky. Na drobno nasekaná zelenina typu pórek, jarní cibulka, ale i paprika. Určitě lze dle potřeby použít různé druhy koření. Pro začátek jsem moc neexperimentovala, ale příště určitě vyzkouším.