Jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky patří nepochybně k létu. Je to vyloženě povinnost nás maminek uvařit dětem tuhle letní dobrotu. Jen se připravte, že jim nebude stačit jedna porce, ale budou se dožadovat opakování, a to třeba hned další den.

Jahodové knedlíky

4 porce (cca 

Ingredience:

250g tvarohu (polotučný, v kostce), 50g másla (povoleného), 200g špaldové krupice, 1 vejce

Postup: 

Pokud máte šikovného robota nebo thermomix, máte vyhráno. Všechny ingredience zkrátka vložíte do mixéru a promícháte. Hotové těsto necháte v chladu odpočívat cca 20 minut. Ten, kdo nemá žádného takového pomocníka, musí bohužel hníst a promíchávat ingredience ručně. Poté také nechá těsto v chladu odpočinout. Pokud pospícháte, můžete odpočinek zkrátit nebo vynechat, jen počítejte, že se těsto bude více lepit.

Z vychlazeného těsta vždy kousek o velikosti vlašského oříšku odeberte, udělejte v ruce placku a zabalte do ní jahodu. Menší jahody můžete ponechat celé, ty větší přepůlte. Postup opakujte až do spotřebování celého těsta. 

Do většího hrnce dejte vařit osolenou vodu a knedlíky do ní opatrně vkládejte. Vařte cca 8-10 minut dle velikosti knedlíků.

Hotové knedlíky polijte omáčkou ze zakysané smetany a tvarohu oslazenou medem, čekankovým sirupem nebo troškou cukru. Můžete do omáčky rozmixovat pár jahod.

Jelikož nás je hodně a navíc máme knedlíky rádi, vařím vždy z dvojnásobného množství, občas zbydou holkám i na snídani :-)