Nejlepší těsto na bábovku nebo muffiny

Recept jsem objevila již před lety v BioAbecedáři Hanky Zemanové. Pekla jsem z něj většinou muffiny, jak bylo uvedeno v receptu.  Poslední dobou však naliji těsto do bábovkové formy, je to jednak rychlejší, ale hlavně je to nejlepší bábovka, kterou jsem kdy pekla :-) Stejně jako předtím muffiny. Recept jsem si malinko poupravila oproti originálu.

Nejlepší těsto na bábovku nebo muffiny

Ingredience: 

250g špaldové mouky, 80g třtinového cukru (Rapadury, pampališkového medu, kombinace medu a třtinového cukru), 2 lžičky kypřícícho prášku bez fosfátů, 1 lžička jedlé sody, 1 lžička skořice, hrst nahrubo nasekané hořké čokolády, hrst nahrubo nasekaných oříšků (vlašské, lískové, mandle), špetka soli

200ml bílého jogurtu, 2 vejce, 100g másla 

Troubu rozpálíme na 180 st. (horkovzdušnou na 160 st.). 

Všechny suché ingredience smíchejte dohromady. Oříšky a čokoládu nahrubo nasekejte a přidejte k suché směsi. 

V kastrůlku rozpustíme máslo a poté, co trochu zchladne, přilijeme spolu s jogurtem a vajíčky do směsi a vše opatrně promícháme. Toto těsto se vyplatí jen promíchat zlehka lžící, aby bylo "nadýchané", je vyloženě na škodu jej dlouho míchat. 

Lze nalít do bábovkové formy (předem vymazané máslem a vysypané strouhankou nebo po lžících plnit muffinové formičky.

Bábovka nepatří zrovna mezi dietní jídla, peču ji především tehdy, když čekáme návštěvu a nebo občas holkám pro zpestření svačin v aktivní části dne, nikoliv před spaním. 

Díky obsaženému jogurtu obsahuje i trochu bílkovin, díky oříškům a máslu pak kvalitní tuky. Není ani tak sladká, což nám naprosto vyhovuje. Když si na talířek přidátek k bábovce další porci bílkoviny v podobě jogurtu nebo tvarohu, cukr v krvi se vám tak rychle nezvedne. 

Danča se už nemůže dočkat, až bábovka zchladne, aby se do ni mohla pustit :-)