"Výletní sůši" alias čočkové sušenky

Sušenky z červené čočky, aneb "výletní sůši". Z vlastní zkušenosti doporučuji používat druhý název, alespoň ze začátku. Naše dcery mají občas tendence, když zaslechnou, že je něco zdravého, čočkového apod., se zaseknout a ani neochutnat. Takže už to neříkám a snažím se tvářit neutrálně. Když totiž vypadám moc nadšeně a v očekávání, zaseknou se také. Každopádně, že jde o čočku již vědí, ale sušenky si hned od začátku tak oblíbily, že jsou ochotny vzít čočku na milost.

V sobotu bylo tak nádherné počasí, že jsme vyrazily do přírody. A jelikož se snažím brát na výlety domácí svačiny a vždy něco dobrého, když by případně došla energie, peču různé druhy sušenek a cookies. Tyto jsou každopádně favorité. Potvrzeno i od ostatních dětí, které byly na výletech s námi I cizím dětem nabízím "sůši" s neutrálním výrazem.

"Výletní sůši" alias čočkové sušenky

cca 40-45 kusů (dle velikosti kuliček)

Ingredience: 

Jeden a půl hrnku mouky z červené čočky (lze rozmixovat i celou čočku ve výkonném mixéru typu thermomix), pokud se bojít "surové chuti" čočky, doporučuji nakombinovat mouky (1 hrnek mouky z červené čočky, 1/2 hrnku mandlové nebo jiné mouky), 1/2 hrnku třtinového cukru (lze použít i sladidlo typu erythritol), 1/2 hrnku rozpuštěného másla, 1 čajová lžička vanilky, 1/4 čajové lžičky kypřícího prášku (vinného kamene), 1/8 čajové lžičky sody na pečení, 1 vejce, špetka soli, 1/2 hrnku rozpuštěné čokolády

Postup:

Předehřejeme si troubu na 175 st., plech vyložíme pečícím papírem nebo silikonovou podložkou. Do mixéru vložíme máslo a cukr a mixujeme, dokud nevznikne pěna, asi 5minut. Přidáme vejce a opět chvíli mixujeme, dokud se ingredience nespojí. Vmícháme vanilku. Přidáme rozpuštěnou čokoládu a opět mixujeme. Mouku, kypřící prášek, sodu a sůl prosejeme a pomalu přimícháme do směsi. Když bude směs kompaktní. Nabereme si těsto a vytvoříme z něj kuličku, kterou mírně stlačíme. Takto připravené sušenky pečeme 8 až 10 minut. Před sundáním sušenek z plechu je necháme vychladnout.

Jelikož sušenky obsahují čočku, mají ne úplně zanedbatelné množství bílkovin a komplexních sacharidů. Díky máslu obsahují i kvalitní tuky. Aby byly každopádně dobré, přidává se i cukr, takže opatrně s jejich konzumací. Pokud používáte při pečení erythritol, můžete si dát více kousků :-) Peču je na výlety, když zkrátka máme větší výdej. Krásně zasytí i pár kousků a nemusíte se bát, pečením se "surová" chuť čočky téměř eliminuje.