Zdravá strava mě vždy zajímala, už na základní škole jsem si četla v časopisech o dietách, zdravém jídle a pohybu. Na střední školu jsem šla ale raději na ekonomku, stejně jako rodiče jsem se domnívala, že bych se poradenstvím ve výživě nemohla uživit.  Ve stejném duchu jsem pokračovala dál studiem na Vyšší škole právní v Liberci. 

Odvahu studovat kurz Výživového poradce jsem dostala až na mateřské dovolené. Má odvaha byla podporována snahou vařit zdravá jídla i své rodině a vědět, jak uspokojit nároky všech našich členů domácnosti. Rodina se nám skutečně rychle rozrůstala, během 5,5 let jsem porodila 3 děti a tudíž to nebylo jen o samotné stravě, ale chtěla jsem vědět, jak to vše skloubit. Navíc přibyl manželův časově a fyzicky náročný koníček, který také vyžadoval orientaci ve sportovní výživě. Aby byl nejen lehký pro běh, ale měl i dostatek fyzické síly pro náročné tréninky i závody. 

Měla jsem tedy diplom z kurzu, mnoho znalostí, ale potřebovala jsem vše převést do praxe. Což se mi podařilo, když jsem začala pracovat jako specialista ve frenšízové společnosti, která spojuje výživu - pohyb - doplňky stravy, pod záštitou lékařské rady. Měla jsem tedy tak možnost vše propojit a získat mnoho zkušeností. Práce s klienty je velice zajímavá, uspokojivá a pestrá, ale občas i náročná, především psychicky. Mojí péčí prošlo mnoho klientů - od dětí až po seniory, zdravé až po klienty, u kterých se již zdravotní problémy začaly projevovat,  až po ty, co již trpěli metabolickým syndromem. Během 3leté praxe moji klienti zhubli 850kg, i když někteří mi statistiku "pokazili", jelikož přišli přibrat :-)

Během těchto let jsem se přesvědčila, že každý klient je skutečně originál, vyžadující individuální přístup a metodu. Pravidelná školení mi pomáhala prohlubovat své znalosti v oboru, ale moje samostudium mě navádělo směrem k psychice, nejen té mé, ale především mých klientů. Jelikož dost často stojí větší váha za malým sebevědomím, neseme si mnoho bolístek ze svého dětství a větší kila nás chrání před vším tím "zlým" světem.  A pokud tyto slupky bolístek neodloupneme, tak si ta kila neseme životem dál.

Přistupuji ke svým klientům komplexně. Vedle stravy, pohybu a spánku řešíme i jejich přístup k jídlu a svému tělu.

850 kilogramů

Během mé praxe jsem pomohla mým klientům zhubnout přes 850 kg 

5-letá praxe v oboru

Běh v přírodě je pro mě velkou relaxací a radostí.

Naše tři dcery jsou pro mě velkou inspirací a "zrcadlem" mých nejen dobrých, ale i těch špatných návyků :-) 

Ačkoliv jsem se celý život stravovala víceméně zdravě, dlohodobě jsem se potýkala s chutěmi na sladké. Až díky studiu výživy a sledováním reakcí svého těla po jídle, jsem našla způsob, jak se stravovat, aniž bych potřebovala sladkou tečku.

Pomůžu i vám najít SVOBODU V JÍDLE - JIŽ NEBUDETE OTROKEM SVÝCH CHUTÍ!

Osvědčení a certifikáty

Kurz - PORADCE PRO VÝŽIVU, Mahra spol. s r.o., (2014)

Certifikát: Metabolický syndrom, SUNKINS a.s. (2017)

Certifikát: Stres a hubnutí, SUNKINS a.s. (2019)

Certifikát: Specialista na výživu při prediabetu a diabetu NUTRIS (2017)

Certifikát: Specialista na dětskou výživu NUTRIS (2018)

Certifikát: LowCarb stravování,Kurzy ATAC  (2018)

Pravidelně vařím v  pořadu Sama doma :-)