Okurková limonáda

07.08.2022

Správný pitný režim je pro naše tělo zásadní, obzvlášť v letních měsících. A pokud se vám holá voda již přepila, můžete si pitný režim zpestřit třeba právě okurkou. Taková okurka obsahuje nejen mnoho vody, ale je i bohatá na vitamíny a minerální látky, obsahuje vitamín C, provitamín A (beta-karoten), ze skupiny B vitamínů téměř všechny kromě B12. Z minerálních látek je zajímavý vysoký obsah křemíku a síry, dále vyrovnaný poměr draslíku a sodíku, fosfor, zinek, měď, chrom, bor, kobalt a mangan. A jelikož minerály mohou být právě v horkých dnech "rozhozené", když se potíme, zdá se okurka výbornou volbou.

Ingredience:

1 okurka

1 citrón nebo limetka (bude stačit menší kus nebo 1/2 velkého)

1 lžíce medu (množství dle chuti)

Voda, kostky ledu (nemusí být), bylinky (máta, meduňka apod.)

Postup:

Okurku oloupeme (domácí necháme ve slupce), nakrájíme pár tenkých koleček na ozdobu. Zbytek okurky rozkrájíme na menší kousky. Citrón oloupeme (biocitrón nemusíme) a opět pár koleček odložíme stranou. Zbytek citrónu rozkrájíme a přidáme k nakrájené okurce a společně s medem vše rozmixujeme do hladka. Přendáme do džbánku a dolijeme vodou. Toto množství vydá na cca 2 litry, ale záleží samozřejmě, jak chcete mít limonádu hustou. Dozdobíme plátky okurky a citrónu. Můžeme přidat bylinky,  kostky ledu. 


Pokud se vám nebude chtít okurku mixovat, jednoduše ji nakrájejte do vody a poté snězte. I tak svému tělo dodáte důležité vitamíny a minerály a doplníte pitný režim. :-)