Bylinkování

Maca peruánská, neboli peruánský ženšen. Prastará bylina, pocházející z peruánských And. Maca prášek obsahuje vlákninu, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Obsahuje také další bioaktivní sloučeniny a antioxidanty, včetně alkaloidů, které jsou zodpovědné za mnoho výhod tohoto prášku.

Olivovník evropský - Olea europaea
Všichni určitě znáte olivy a olivový olej. Dnešní článek ale bude o listech této úžasné rostliny. Možná jste nevěděli, že i listy mají mnoho prospěšných účinků na naše zdraví:
🌿antioxidační účinky - listy obsahují polyfenoly oleuropein, které mají silné antioxidační účinky - chrání naše tělo před volnými radikály
...

Meduňka nebo-li Melissa officinalis - bylinka pro zklidnění těla i duše. Další bylinka, kterou nemusím asi zdlouhavě představovat, nicméně možná jste měli stejně jako já meduňku zaškatulkovanou "pouze" jako uklidňující, vhodnou před spaním. Ona toho ale umí daleko více.

Sléz maurský - bylinka, která přitahuje na dálku nejen opylovače


Arónie alias Temnoplodec černoplodý alias Černý jeřáb je okrasný, nenáročný keř, který vám ozdobí zahradu nebo jedlý plot. Určitě by ale byla škoda nechat ladem jeho plody, které dozrávají koncem srpna, lze je ale postupně otrhávat až do zimy.