Valentýnské muffiny

14.02.2022

Muffiny jsou roztomilé dezertíky, které mají moc rády děti. Nechybí tedy u nás na žádném výletě nebo oslavě. A i pro nás dospělé je to "šikovný" zákusek. Není moc velký, takže i výčitky po snědení jednoho kousku nás nemusí trápit. A když si připravíte muffiny podle tohoto receptu, výčitky nemusíte mít žádné, jelikož obsahuje samé zdravé ingredience :-) Každopádně si k muffinu nezapomeňte přidat kopeček tvarohu nebo jogurtu, abyste snědli zároveň i bílkoviny a nebyl vzestup hladiny cukru v krvi tak rychlý.

Ingredience:

30g ovesných nebo jiných vloček (pohankové, jáhlové nebo rýžové), namletých

100g mandlové mouky 

100g cukru kokosového (xylitol, erytritol), pokud máte hořkou čokoládu, můžete nasekat kousky do těsta, v tom případě uberte na sladidle

1 prášek do pečiva bez fosfátů

4 celá vejce

1/2 hrnku kokosového oleje

1/2 hrnku vody

Nasekané ořechy, kokos nebo kakao - dle chuti

Postup:

Smícháme sypké suroviny - rozmixované vločky s mandlovou moukou, sladidlem a kypřícím práškem. Můžeme přidat nasekané ořechy, kokos, kakao, dle toho, co máme rádi. Určitě muffinům dodají výbornou chuť i kousky hořké čokolády. 

K sypkým ingrediencím rozklepneme vajíčka, přilijeme kokosový olej a vodu - vše dobře rozmícháme, ale mícháme opatrně a ne příliš dlouho. Těsto je potřeba udržet nadýchané, poté muffiny krásně vzejdou. 

Rozpálíme troubu na 180st. Těsto naplníme do formiček - papírových nebo silikonových a dáme do rozpálené trouby péct. Pečeme 20 - 25 minut dle velikosti formiček. 

Pokud upečete muffiny ve firmě srdíčka, můžete jen věnovat někomu z lásky :-) Třeba na Valentýna nebo jen tak.