"JSEM ZKUŠENÁ VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ S MNOHALETOU PRAXÍ A POZNATKY, JAK STRAVA OVLIVŇUJE NEJEN NAŠI POSTAVU, ALE I NÁLADU A ENERGII"


Budu vaší průvodkyní na cestě za  svobodou v jídle. 

Naučím vás, jak nebýt otrokem jídla.

Ovládnout své chutě a dosáhnout svého vytouženého cíle. 


  • Kategorie
  • Recepty pro holky
  • LCHF recepty
  • Vánoční cukroví
  • Užiteční pomocníci
  • Blog
Domácí tortilly

Domácí tortilly

Přiznávám, je to fakt makačka a téměř zoufalá snaha dostatečně natáhnout placku do požadované velikosti a tvaru. Mají stále tendence se smršťovat. Nakonec se ale vše vydařilo a od té doby, co jsem tortilly připravila domácí, moje holky nechtějí jiné :-) Ušila jsem si na sebe bič. Každopádně při pohledu na složení komerčních tortill, mi nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a pustit se do další várky.

Přepuštěné máslo

Přepuštěné máslo

Určitě jste se minimálně v nějaké kuchařce setkali s označením Ghí neboli přepuštěné máslo. Tento tuk, který se získává přepouštěním másla je výhodné používat nejen pro jeho praktické vlastnosti, ale i ty zdravotní. Ne nadarmo je označováno za superpotravinu. Dle indické ayurvédy má mimořádné léčivé účinky.

Kokosové kari z jednoho hrnce

Kokosové kari z jednoho hrnce

Znáte ten pocit, když je kolem 21 hodiny večer, vy jste už unavení po celodenním kolotoči povinností a nejraději byste si zalezli s knížkou pod deku. Jenže najednou si uvědomíte, že máte ještě vařit na druhý den oběd! Jelikož ten pocit znám velice dobře, již vím, co uvařit, abych si poté ještě stihla přečíst alespoň jednu kapitolu. Vařím toto kari. Pokaždé použiji jiné suroviny a nebo koření, takže to chutná pokaždé jinak a nepřejí se nám. Každopádně pokaždé je výborné

Batátová polévka s "krutonky" z hlívy

Batátová polévka s "krutonky" z hlívy

S pozdním létem začínám mít chuť na sytou polévku jako je třeba tato polévka z batátů, kde místo klasických krutonů použijeme krutonky z hlívy ústřičné. Dodáme tak polévce nejen chuť, ale i více bílkovin. Navíc se postaráme o posílení našeho imunitního systému. Můžeme tedy polévku mít nejen jako plnohodnotný oběd, ale i třeba ke snídani nebo k večeři. Tak pokud jste polívkoví také, určitě vyzkoušejte! Teď v polovině září, kdy tento recept sepisuji, padají sice teplotní rekordy, ale už se těším na chladné podzimní večery :-) Polévku měla úspěch i v pořadu Sama doma na začátku března 2020