"JSEM ZKUŠENÁ VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ S MNOHALETOU PRAXÍ A POZNATKY, JAK STRAVA OVLIVŇUJE NEJEN NAŠI POSTAVU, ALE I NÁLADU A ENERGII"

Budu vaší průvodkyní na cestě za  svobodou v jídle. 

Naučím vás, jak nebýt otrokem jídla.

Ovládnout své chutě a dosáhnout svého vytouženého cíle. 


Chřestová polévka

Chřestová polévka

Česká chřestová sezóna sice ještě nezačala, na tu si musíme počkat minimálně do poloviny dubna. Chřest na regálech v supermarketu jsem již zaregistrovala před delší dobou, ale byl nehorázně drahý. Včera jsem natrefila na akční cenu :-) Chřest byl navíc čerstvý. To poznáte podle toho, že by se při ohnutí zlomil. A měl hezký zelené konečky. Jelikož chřest mám moc ráda, dlouho jsem neotálela.

Frittata vafle

Frittata vafle

Vafle jsou oblíbenou snídaní dcer. Jelikož se s manželem stravujeme nízkosacharidově, hledala jsem ke klasických vaflím alternativu. Inspirovala jsem se u Thermomixu, kde je recept Vafle ála frittata. Trochu jsem se obávala, zda výsledné těsto bude držet při sobě. Zbytečně. S těstem se opravdu krásně pracovalo a vafle byly výborné. Navíc chutnaly i holkám a byly snědené dříve než vafle pro ně :-)

Cuketové bramboráčky s mozzarellou

Cuketové bramboráčky s mozzarellou

Co mám dcery doma a vařím každý den, dost často volím jídla z masa. Co si budeme povídat, taková omáčka uvařená ve větším množství, vystačí na druhý den. Navíc vařím převážně jídla, které mají holky rády, aby to snědly. Ony nejsou náročné, pokud by to bylo na nich, máme jeden den boloňské špagety, druhý den bramborovou kaši s karbanátky nebo se sekanou či řízkem. A takto stále dokola :-) Jelikož já preferuji trochu jinou stravu a už vůbec nepotřebuji každý den maso, občas si udělám nějakou rychlovku pro sebe. A jelikož nejsem ani velkým fandou příloh, cuketové placičky se zeleninou byly pro mě naprosto parádní!

"Výletní sůši" alias čočkové sušenky

"Výletní sůši" alias čočkové sušenky

Sušenky z červené čočky, aneb "výletní sůši". Z vlastní zkušenosti doporučuji používat druhý název, alespoň ze začátku. Naše dcery mají občas tendence, když zaslechnou, že je něco zdravého, čočkového apod., se zaseknout a ani neochutnat. Takže už to neříkám a snažím se tvářit neutrálně. Když totiž vypadám moc nadšeně a v očekávání, zaseknou se také. Každopádně, že jde o čočku již vědí, ale sušenky si hned od začátku tak oblíbily, že jsou ochotny vzít čočku na milost. V sobotu bylo tak nádherné počasí, že jsme vyrazily do přírody. A jelikož se snažím brát na výlety domácí svačiny a vždy něco dobrého, když by případně došla energie, peču různé druhy sušenek a cookies. Tyto jsou každopádně favorité. Potvrzeno i od ostatních dětí, které byly na výletech s námi 🙂 I cizím dětem nabízím "sůši" s neutrálním výrazem.

Lněné placičky

Lněné placičky

Tyto placičky nebo je můžeme považovat třeba za lívanečky, jsou velice chutné a hlavně je můžete připravit na slano nebo na sladko. Navíc jsou velice rychlé, příprava vám zabere 2 minutky. Přesto jsou placičky výživné, a o to tady jde. Dodáte tělu mnoho prospěšných tuků, vlákniny a pokud si navrch dáte štědrou porci tvarohu/sýra, tak i zvýšíte množství bílkovin. Pochutnáte si a nemusíte se bát, že vám hladina cukru v krvi vystřelí až do nebes, takže zůstanete sytí na delší dobu. Lze připravit ke snídani nebo ke svačině.

Až se jaro zeptá: "Co jsi dělal/a v zimě?"

Až se jaro zeptá: "Co jsi dělal/a v zimě?"

S teplejším počasím začneme odkládat kabáty, zimní bundy, pod které jsme mnohdy schovávali větší břicha. Co odpovíte, až se jaro zeptá: "Copak jsi dělal/dělala celou zimu?".

Najdete mě na Facebooku

Česká chřestová sezóna sice ještě nezačala, na tu si musíme počkat minimálně do poloviny dubna. Chřest na regálech v supermarketu jsem již zaregistrovala před delší dobou, ale byl nehorázně drahý.…

Stává se vám také, že co jsou děti doma, vaříte hlavně pro ně, aby jim to chutnalo, aby to snědly? A přitom zapomínáte na sebe, že máte rádi něco jen lehkého, třeba i bezmasého? U nás by se mohly…

Po sérii receptů na snídaně se s vámi chci podělit o recept na oběd nebo večeři 😋Jedná se o nízkosacharidové jídlo, takže k večeři může bez problémů být. Jen budu muset zapracovat na svém…

Najdete mě na Instagramu

Jaro je NEJ 🍀🐰 #jaro #jarojetu #partaci

Fialky,moje nejoblíbenější jarní kytička 👌#jarojetu #jaro #fialky

Jsme si mezi mytím oken zlehka vyklusli. 👍😏 #behanijeradost #beh #behani

Pokus o selfie fotku i s Dejtikem 😅🥴 Dneska jsem poprvé použila při běhu GPS. V lese, 8 km od domu jsem zabloudila 🤦 Běháme s Dejtikem rádi mimo silnice, v lese a dneska jsem měla výborný nápad,…

Jsem expertkou na zdravý životní styl. Ukazuji klientům cestu, jak nebýt otrokem svých chutí. Jak si najít svobodu ve stravování, cítit se ve svém těle dobře, ovládat své chutě a navíc zhubnout.