"JSEM ZKUŠENÁ VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ S MNOHALETOU PRAXÍ A POZNATKY, JAK STRAVA OVLIVŇUJE NEJEN NAŠI POSTAVU, ALE I NÁLADU A ENERGII"


Recepty

Vyzkoušejte recepty prověřené mými dětmi a klienty. Jedná se o zdravější varianty klasických jídel nebo jídla ve stylu LCHF.


Dýňová polévka s čočkou

Dýňová polévka s čočkou

Také máte rádi podzim? Já rozhodně ano. Už proto, že nám dozrávají výborné druhy zeleniny a ovoce. A díky barvám, které maluje příroda sama. V tomto období zařazuji automaticky teplé a zahřívající potraviny. Po ránu si vařím čaje a častěji vařím kaše a polévky. Nejraději pak polévky, které jsou výživné, obsahují všechny důležité makroživiny - sacharidy, bílkoviny a tuky. Jen taková polévka vás zasytí na delší dobu a může být zařazována jako plnohodnotné jídlo. Můžete pak polévku třeba povečeřet nebo posnídat. Obzvlášť v zimě, když jsou chladná rána nebudete tak náchylní k nastydnutí.

Cuketové nudle

Cuketové nudle

Cuketové nudle jsou zdravou alternativou pšeničných špaget. Pokud se vám cuket letos urodilo hodně, tak určitě vyzkoušejte i tento recept. Nespornou výhodou těchto nudlí je to, že vám nerozhoupou krevní cukr jako klasické těstoviny. Jídlo je lehké, hodí se jako letní večeře. Jeho příprava velice rychlá, jídlo máte na stole do 20 minut. 

Jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky patří nepochybně k létu. Je to vyloženě povinnost nás maminek uvařit dětem tuhle letní dobrotu. Jen se připravte, že jim nebude stačit jedna porce, ale budou se dožadovat opakování, a to třeba hned další den.

Oříškovo-semínkové palačinky

Oříškovo-semínkové palačinky

Tyto ořechové palačinky krásně drží tvar, můžete je v celku otočit. Jen klasické rolování bych tentokrát vynechala. Navíc si směs na palačinku můžete připravit večer předem. Jen rozmixujete oříšky a semínka a necháte v uzavřené sklenici v lednici. A zaručuji vám, že vás palačinka zasytí na celé dopoledne a možné i déle :-)

Slaninové ne-muffiny

Slaninové ne-muffiny

Také nevíte, co pořád připravovat ke snídani? Kaše je výborná, ale každý den se jíst nedá a navíc není každé ráno čas na její přípravu. A co takhle muffiny, které si můžete připravit předešlého dne? Klidně je můžete i povečeřet a druhý den bez přípravy posnídat. Navíc díky tomu, že neobsahují lepek a ani žádné jednoduché cukry, nerozhoupou Vám cukr v krvi. Vydržíte tak delší čas bez dalšího uzobávání.

Drobenkový koláč s bobulovitým ovocem

Drobenkový koláč s bobulovitým ovocem

Tento drobenkový koláč je ideálním dezertem k nedělní kávě. Pochutnají si na něm všichni, včetně odpůrců zdravějšího stravování. Nepoznají totiž, že koláč je bez mouky a cukru. Navíc obsahuje i bílkoviny, může tedy být plnohodnotnou svačinou.

Trápí vás zácpa?

Trápí vás zácpa?

Zácpa je téma, kterému se ve společnosti nejspíše vyhneme. Pokud vás ale trápí, je potřeba ji řešit. Ve své praxi se setkávám s tímto problémem dost často jak u dospělých, tak dětí. Také je to z prvních otázek, které svým budoucím klientům kladu, zda netrpí zácpou. Občas slyším i to, že klienti chodí 1 x týdně.

Krůtí nugetky s domácím dipem

Krůtí nugetky s domácím dipem

Neznám dítě, které by nemělo rádo řízky, různé nugetky nebo stripsy. Naše holky nejsou výjimkou. Jelikož se mi ale nelíbí složení již hotových zamražených nugetek, zkusila jsem udělat domácí. Na rovinu mně to připomíná vylepšené obalované karbanátky :-) Ale naše holky byly přešťastné, že mají nugetky.

Chřestová polévka

Chřestová polévka

Česká chřestová sezóna sice ještě nezačala, na tu si musíme počkat minimálně do poloviny dubna. Chřest na regálech v supermarketu jsem již zaregistrovala před delší dobou, ale byl nehorázně drahý. Včera jsem natrefila na akční cenu :-) Chřest byl navíc čerstvý. To poznáte podle toho, že by se při ohnutí zlomil. A měl hezký zelené konečky. Jelikož chřest mám moc ráda, dlouho jsem neotálela.

Jsem expertkou na zdravý životní styl. Ukazuji klientům cestu, jak nebýt otrokem svých chutí. Jak si najít svobodu ve stravování, cítit se ve svém těle dobře, ovládat své chutě a navíc zhubnout.