"JSEM ZKUŠENÁ VÝŽIVOVÁ PORADKYNĚ S MNOHALETOU PRAXÍ A POZNATKY, JAK STRAVA OVLIVŇUJE NEJEN NAŠI POSTAVU, ALE I NÁLADU A ENERGII"


Recepty

Vyzkoušejte recepty prověřené mými dětmi a klienty. Jedná se o zdravější varianty klasických jídel nebo jídla ve stylu LCHF.


Kešu kaše

Kešu kaše

Tato kaše mi připomíná z dětství oblíbenou krupicovou kaši. Kaše je rychle uvařená, jedinou podmínkou, na kterou je potřeba myslet, je namočení kešu oříšků přes noc. Poté je kaše více výživná, ale především lépe stravitelná.

Zapečené květákové "těstoviny"

Zapečené květákové "těstoviny"

Tento recept je dobrůtka. Jídlo je rychle uvařené a podle toho, co zrovna budete mít po ruce, bude pokaždé jiné. Můžete podávat k obědu nebo k večeři. Teď v létě, kdy nám květák roste na zahradě navíc sezonní záležitost. Toto jídlo často zařazuji klientům do stravovacích plánů a zatím snad všichni si jej oblíbili. To je vlastně účelem jídelníčků, které klientům vyhotovuji, aby hubli a přitom si pochutnali :-) 

Tuňákové placičky

Tuňákové placičky

Tyto placičky dělám docela často k večeři, jsou rychle hotové a plechovka tuňáka se u nás ve špajzu vždycky najde. A pokud jste si již pořídili mandlovou mouku na pizzu, můžete i zde mouku využít. Podávám společně se salátem.

Pizza více druhů sýrů

Pizza více druhů sýrů

V době karantény jsem stravování přizpůsobovala dětem. Takže jsem vařila jejich oblíbená jídla, pekla zdravější buchty a koláče, aby mi zároveň neztloustly. Na druhou stranu jsem se nepřejídala přílohami, nezahušťovala omáčky moukou a nenápadně zařazovala zdravé suroviny. Jak byla možnost, uvařila jsem alespoň v duchu LCHF večeři, vždy jsem byla nadšená, když si na ni pochutnaly i holky. Čím jsou starší, tím častěji se to k mé radosti stane. Stejně tak tomu bylo i v případě této pizzy více druhů sýra bez mouky.

Jsem expertkou na zdravý životní styl. Ukazuji klientům cestu, jak nebýt otrokem svých chutí. Jak si najít svobodu ve stravování, cítit se ve svém těle dobře, ovládat své chutě a navíc zhubnout.